Roller Navn E-mail
Formand
Kontakt til Gladsaxe Kommune
Kontakt til dirigent og repetitør
Henvendelser fra hjemmesiden
Booking af koret
Ole Kastbjerg Nielsen formand@gladsaxefolkekor.dk   
Næstformand
Stedfortræder
WEB-master
Nøgleansvarlig
Sociale medier (SoMe)
Aktivitetskalender
Michael Reker michael.reker@velliv.dk   
Bestyrelsesmedlem
Optagelsesprøver
Kontakt til Gladsaxe Skole og pedel
Lokalebooking
Fremmødeprotokol / afbud
Lotte Finsen lotte@finsen.dk   
Bestyrelsesmedlem
Sekretær
Koncertansvarlig
Tøjudvalg
Optagelsesprøver
Redaktør af Nyhedsbrev
Kontakt til Rejseudvalg
Gitte Kokborg gitte.kokborg@skolekom.com   
Bestyrelsesmedlem
Kasserer
Optagelsesprøver
Niels Hansen nhansen@mail.tele.dk   
Suppleant
Optagelsesprøver
Redaktør af Nyhedsbrev
Gert Elsborg gertels.godpost@gmail.com   
Suppleant
Optagelsesprøver
Repertoireudvalg
Ida Hammerum ida.hammerum@get2net.dk